Всі види капусти відносяться до холодостійких культур. Їх насіння проростає при температурі 4-50 тепла. При цьому, за температури 100С сходи з’являються на 12-й день від посіву, а при 200С – на 3-4-й день. Оптимальна для росту капусти температура – 15-180С. Добре загартована розсада, а також сходи капусти, висіяної безпосередньо у грунт, витримують короткочасне зниження температури до мінус 5-700С. Незагартована розсада може бути пошкоджена навіть при заморозку мінус 10.
Капуста – світлолюбива рослина. При слабому освітленні, особливо – під час вирощування розсади – рослини витягуються, що призводить до зниження їх продуктивності. За умов довгого світлового дня у них швидше відбувається розвиток і формування плодів. Капуста вибаглива до вологості грунту і повітря. Оптимальною для неї є вологість грунту в межах 60-80 % та вологість повітря в межах 75-90 %.
Протягом періоду вегетації капустяна грядка площею 1 сотка потребує не менше 55-60 м3 води (атмосферні опади, грунтові води, полив), 4.1 кг чистого азоту, 1,4 кг фосфору та 4,9 кг калію. Найпридатнішими для вирощування капусти є родючі грунти з високим вмістом органічних речовин і рівнем рН = 6,2-7,5. На кислих грунтах капуста вражається килою. Застосовуючи на грядках біогумус, ми забезпечимо всі потреби рослин у мінеральному живленні, а своєчасне мульчування тим самим біогумусом чи перегноєм, при додаткових поливах грядок, допоможе забезпечити належний рівень вологості грунту...
Всі види капусти відносяться до холодостійких культур. Їх насіння проростає при температурі 4-50 тепла. При цьому, за температури 100С сходи з’являються на 12-й день від посіву, а при 200С – на 3-4-й день. Оптимальна для росту капусти температура – 15-180С. Добре загартована розсада, а також сходи капусти, висіяної безпосередньо у грунт, витримують короткочасне зниження температури до мінус 5-70С. Незагартована розсада може бути пошкоджена навіть при заморозку мінус 10.